Místa

Aktivity jako například hry či zpívání z prvního KORBA se v druhém ročníku rozrostly do trvalejších aktivit jako střelnice, čajovna nebo sauna. Ty největší k sobě vázaly lidi a další činnosti, a tak se staly základem pro KORBO Místa, která chceme podporovat.

KORBO Místa

Místo je prostor/stanoviště, o které se účastník nebo skupina účastníků stará po nějaký kontinuální čas.

V Místě můžou probíhat Aktivity (hudební klub, přednáškový sál), nebo je Místo samo kontinuální Aktivitou (volejbalové hřiště, sprcha, stroj na cukrovou vatu).

(Co jsou Aktivity nalezneš zde.)

Improvizovaný disco/koncertní stan z roku 2017. Jak může vypadat letos?

Co by mělo Místo mít?

• Garanta
    • má svého garanta (může být jiný než garant Aktivit, které v místě probíhají)
    • garant ručí za vybavení místa
    • garant se snaží předcházet rizikům a zajišťuje bezpečnost u potenciálně nebezpečných aktivit
    • garant komunikuje s přípravným týmem KORBA
  • Název
  • Kapacitu – kolik účastníků může zároveň Místo využívat?
  • Lokaci
  • Vybavení – pro návštěvníky/garanty Aktivit (reproduktory/pastelky/polštářky/…)
  • Způsob použití – buď zřejmý, nebo jasně sdělený (návod), nebo je tam přítomný člověk, který ví, jak Místo používat

Chceš vytvořit Místo? Vyplň formulář a my se ti ozveme.

Střelnice kmene Marná snaha.

KORBO Místům nabízí

• Prostory, louky, plácky, bunkry.
  • Peníze na realizaci místa.
  • Know-how – napiš, rádi tě podpoříme.
  • Propagaci – neboj se propagovat svoje místo ve fb skupině.
  • Možnost sestavit si tým – zkus napsat na fb skupinu, třeba najdeš někoho, kdo ti s realizací pomůže.
  • Možnost půjčit si materiál –  využij fb skupinu, nebo se nám ozvi.
  • Nadšené účastníky, kteří místo využijí.

Máš na to, stačí chtít!

Spiroball je příklad jednoduchého bezobslužného Místa.

Nemáš nápad? Snadná pomoc. Inspiruj se třeba v KORBO viziJaká místa by mohla být fajn:

• Pingpongový stůl
  • Grillplac