Uplynulá KORBA

KORBO2022

14. – 18.9. 2022, archeopark Nasavrky

Šestý ročník KORBA se usídlil v Nasavrkách, konkrétně v Zemi Keltů. I přes nepříznivé počasí se zde sjelo kolem 600 roverů ze všech koutů České republiky. Účastníci si mohli uháčkovat ekobio jutovou houbičku, udrátkovat lilii, zkusit speed dating nebo se nechat potetovat.
Celou dobu jste mohli zahnat hlad palačinkou od Bloncky v kuchyni a doplnit to výbornou kávou od Svatupluka. O kreativní a chill prostor se jako vždy postarala Dýmkárna Epik, galerie BezBot nebo Rozlitý soudek.

Veškeré fotky z tohoto ročníku najdeš na sdílené galerii a videa přehraješ na facebooku KORBA.

KORBO 2021

23. – 26. 9. 2021, lom Srní

O rok odložený pátý ročník KORBA se otevřel osmi stovkám skautů. Ti mohli zažít všelijaké aktivity, jako třeba udržitelný airsoft, společnou snídani, putovní foťák, tetování hennou nebo kafe kurz. Útulné prostředí poskytovala místa jako čajovna Lenut, Rozlitý soudek, dýmkárna Epik nebo galerie BezBot.

Prohlédni si fotky ve sdíleném albu a videa na facebooku KORBA, nebo si přečti reportáž v Roverském kmeni.

KORBO 2020

Neproběhlo kvůli pandemii Covid- 19

KORBO 2019

19. – 22. 9. 2019, archeopark Nasavrky

Čtvrté KORBO jsme si s 1 000 skautů znovu užili na lukách Země Keltů.

Slyšeli jste Blind talk, vyhráli Velkou středověkou bitvu, sledovali maraton večerníčků? Pomohli jste Keltům? Sí. Na výběr bylo 260 Aktivit a najít jsme mohli celkem 13 míst! (například Svatoplukovu kavárnu, Korbo Jam nebo Lanáč)

Sdílené album se spoustou dalších fotek najdeš zde a taky se můžeš podívat na SVATí videa. 😉

KORBO 2018

26. 9. – 30. 9. 2018, Raketová základna Bratronice

Třetí ročník KORBA se se svými osmi sty skauty znovu dvakrát zvětšil a k Aktivitám – od KORBO bitvy, přes přednášku o stopování, promítání Jednoho světa a mnoho dalšího až po Mafii –  se přidala Místa. Mimo jiné jste mohli posedět v čajovně, zahnat hlad palačinkou, zatančit ve SPADDDu nebo třeba pomoct s výrobou moštu.

Sdílené album s více fotkami je tu! Anebo se podívejte na článek v Roverském kmeni či SVAT vlog z druhého dne.

KORBO 2017

27. 9. – 1. 10. 2017, Keltský archeopark Nasavrky

Na druhý ročník KORBA přijelo na čtyři sta skautů. Ti dohromady pro sebe připravili přes sto různých aktivit – hrály se hry na louce, uskutečnila se řada debat, večer byly promítány filmy či se hrálo u ohně. Účastníci pomáhali ve skanzenu, mohli se ohřát v indiánské sauně, zajít si na dobrou kávu nebo na občerstvení do čajovny.

Prohlédnout další fotografie

Reportáž ze sobotního podvečera:

Jak vypadal jeden den na KORBU 2017 podle Kamily Růžičkové (Ananasu) si můžete přečíst v Roverském kmeni č. 102

KORBOmini 2016

23. – 25. 9. 2016, skanzen Villa Nova v Orlických horách

Koncept původně vznikl jako projekt Obroku 2017 a jeho součástí měl být i podzimní testovací KORBOmini víkend. Projekt vybrán nebyl, nicméně jsme se rozhodli uspořádat zmíněnou víkendovou akci, která měla ukázat, zda je tento model roverské akce životaschopný. KORBOmini 2016, který otestovalo 200 lidí, ukázal, že roveři a rangers dokážou pro sebe připravit plnohodnotný program. Celkem se na akci uskutečnilo sedmdesát aktivit.

KORBOreport – Jak dopadlo KORBOmini 2016? –  informace o akci samotné, informace ze zpětné vazby i zhodnocení organizátorů.

Článek o poselství KORBAmini připravila pro Skauting Anna Hubáčková