Uplynulá KORBA

KORBO 2018

26. 9. – 30. 9. 2018, Raketová základna Bratronice

Třetí ročník KORBA se se svými osmi sty skauty znovu dvakrát zvětšil a k Aktivitám – od KORBO bitvy, přes přednášku o stopování, promítání Jednoho světa a mnoho dalšího až po Mafii –  se přidala Místa. Mimo jiné jste mohli posedět v čajovně, zahnat hlad palačinkou, zatančit ve SPADDDu nebo třeba pomoct s výrobou moštu.

Anebo se podívejte na článek v Roverském kmeni či SVAT vlog z druhého dne.

KORBO 2017

27. 9. – 1. 10. 2017, Keltský archeopark Nasavrky

Na druhý ročník KORBA přijelo na čtyři sta skautů. Ti dohromady pro sebe připravili přes sto různých aktivit – hrály se hry na louce, uskutečnila se řada debat, večer byly promítány filmy či se hrálo u ohně. Účastníci pomáhali ve skanzenu, mohli se ohřát v indiánské sauně, zajít si na dobrou kávu nebo na občerstvení do čajovny.

Prohlédnout další fotografie

Reportáž ze sobotního podvečera:

Jak vypadal jeden den na KORBU 2017 podle Kamily Růžičkové (Ananasu) si můžete přečíst v Roverském kmeni č. 102

KORBOmini 2016

23. – 25. 9. 2016, skanzen Villa Nova v Orlických horách

Koncept původně vznikl jako projekt Obroku 2017 a jeho součástí měl být i podzimní testovací KORBOmini víkend. Projekt vybrán nebyl, nicméně jsme se rozhodli uspořádat zmíněnou víkendovou akci, která měla ukázat, zda je tento model roverské akce životaschopný. KORBOmini 2016, který otestovalo 200 lidí, ukázal, že roveři a rangers dokážou pro sebe připravit plnohodnotný program. Celkem se na akci uskutečnilo sedmdesát aktivit.

KORBOreport – Jak dopadlo KORBOmini 2016? –  informace o akci samotné, informace ze zpětné vazby i zhodnocení organizátorů.

Článek o poselství KORBAmini připravila pro Skauting Anna Hubáčková